Kolorowanki Ben 10

Ben 10 to popularny program animowany emitowany na kanale Cartoon Network. Popularny jest dzisiaj dzięki rebootowi z roku 2016, w którym twórcy nadali dzisiejszy blask dawniejszej produkcji. W serialu zakochani są przede wszystkim chłopcy, ponieważ dotyczy on bohatera, która zamienia się w rozmaite potwory i walczy z szeroko pojętym złem. Program emitowany jest nadal, a wiele spośród odcinków można znaleźć w Internecie. Wydano mnóstwo gadżetów skierowanych dla dzieci z podobizną Ben 10.

Kolorowanie Ben 10

Kolorowanki Ben 10 do druku będą więc dobrym, a przede wszystkim kreatywnym zajęciem dla dzieci, które uwielbiają przygody tytułowego bohatera. Wystarczy skopiować poniższy obrazek i wydrukować w preferowanym rozmiarze. Do procesu tego nie potrzebne jest dużo tuszu, ponieważ to same kontury niewypełnionego obrazka. Kolorowanki przedstawiają nie tylko samego Ben 10, ale także jego rozmaite wcielenia, których używa do pokonywania swoich wrogów. Dzieci z pewnością będą zadowolone z możliwość kolorowania dobrze znanych sobie postaci. Przy okazji będą mogły sprawdzić swoją pamięć – czy na pewno pamiętają, które wcielenie było jakiego koloru?

Po co kolorować?

Kolorowanie jest więc dla małego dziecka zajęciem zwyczajnie kształcącym, rozwijającym jego kreatywność, poczucie estetyki i pomaga odkryć talenty od razu na początku. Zajęcie uczy także cierpliwości i staranności, które należy włożyć w wykonywaną pracę. Można powiedzieć, że jest to wstęp do przyszłych poważniejszych zadań, przed którymi dziecko dopiero stanie.